Alege cel mai bun jucator al etapei 8 play-off/play-out

www.liga2.ro continuă şi în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenţii Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul

www.liga2.ro continuă şi în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenţii Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia şi un număr de stele cuprins în 1 şi 5.

NOTĂ: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple şi din acest motiv rezultatele finale pot fi substanţial diferite faţă de cele afişate.

Câştigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Virgil DRĂGHIA (Rapid)

Etapa 2: Alexandru IONIŢĂ II (Rapid)

Etapa 3 S1i: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 4 S1/ 3 S2: Daniel PANCU (Rapid)

Etapa 5 S1/ 4 S2: Mădălin CIUCĂ (FC U Craiova)

Etapa 6 S1/ 5 S2: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 7 S1i: Georgian MARCU (Gloria Buzău)

Etapa 8 S1 / 6 S2: Alexandru IONIŢĂ II (Rapid)

Etapa 9 S1 / 7 S2: Daniel IANCU (CSM Râmnicu Vâlcea)

Etapa 10 S1 / 8 S2: Dorel STOICA (FC U Craiova)

Etapa 11 S1 / 9 S2: Constantin ROŞU (Gloria Bistriţa)

Etapa 12 S1 / 10 S2: Răzvan GOROVEI (CS U Craiova)

Etapa 13 S1 / 11 S2: Mădălin CIUCĂ (FC U Craiova)

Etapa 14 S1 / 12 S2: Sergiu NEGRUŢ (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 15 S1 / 13 S2: Sergiu NEGRUŢ (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 16 S1 / 14 S2: Mihai DEACONESCU (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 17 S1 / 15 S2: Emil DICĂ (Rapid Bucureşti)

Etapa 18 S1 / 16 S2: Cătălin DOMAN (Rapid Bucureşti)

Etapa 19 S1i: Liviu MIHAI (CSMS Iaşi)

Etapa 20 S1 / 17 S2: Clement PĂLIMARU (CSMS Iaşi)

Etapa 21 S1 / 18 S2: Costin CURELEA (CS U Craiova)

Etapa 22 S1 / 19 S2: Nicuşor MĂSTĂCAN (Dunărea Galaţi)

Etapa 23 S1 / 20 S2: Liviu MIHAI (CSMS Iaşi)

Etapa 24 S1 / 21 S2: Clement PĂLIMARU (CSMS Iaşi)

Etapa 21 S1 / 18 S2: Costin CURELEA (CS U Craiova)

Etapa 22 S1 / 19 S2: Nicuşor MĂSTĂCAN (Dunărea Galaţi)

Etapa 23 S1 / 20 S2: Liviu MIHAI (CSMS Iaşi)

Etapa 24 S1 / 21 S2: Clement PĂLIMARU (CSMS Iaşi)

Etapa 25 S1i: Daniel PANCU (Rapid)

Etapa 26 S1 / 22 S2: Costin CURELEA (CS U Craiova)


 

Etapa 1 play-off / play-out: Alessandro CAPARCO (CSMS Iaşi)

Etapa 2 play-off / play-out: Emil DICĂ (Rapid Bucureşti)

Etapa 3 play-off / play-out: Emil DICĂ (Rapid Bucureşti)

Etapa 4 play-off / play-out: Ousmane N'DOYE (ASA Târgu Mureş)

Etapa 5 play-off / play-out: Mădălin MARTIN (Rapid Bucureşti)

Etapa 6 play-off / play-out: Mădălin MARTIN (Rapid Bucureşti)

Etapa 7 play-off / play-out: Florin MATACHE (CSM Rm. Vâlcea)

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimaţi opţiunea pentru jucătorul etapei din acest weekend în sondajul de pe prima pagină a site-ului.

Iată propunerile:

Seria I - Play-off

SC Bacău - Unirea Slobozia    0-1 / Cornel CĂINARI *** (Bacău)
ACS Berceni - Rapid Bucureşti     2-2 / Daniel NICULAE *** (Rapid)
CSMS Iaşi - FC Clinceni     1-1 / Hamed KONÉ *** (Clinceni)

Seria I - Play-out

Farul Constanţa - Rapid CFR Suceava     4-1 / Robert PÎSLARU (foto, în alb) *** (Farul)
Dunărea Galaţi - Unirea Tărlungeni     1-0 / Dragoş SFRIJAN *** (Dunărea)
Gloria Buzău - CF Brăila     0-2 / Adrian CÂMPEANU *** (Gloria)

Seria a II-a - Play-off

CSM Râmnicu Vâlcea - Metalul Reşiţa     1-1 / Octavian VASILE *** (Metalul)
FC Olt Slatina - Gloria Bistriţa     0-3 / Constantin ROŞU *** (Gloria)
CS Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş     2-0 / Andrei IVAN *** (CSU)

Seria a II-a - Play-out

Olimpia Satu Mare - FC Bihor Oradea     3-0 / Dan GAVRILESCU **** (Olimpia)
Minerul Motru - UTA Arad     3-0 / Oaspeţii nu au fost programaţi din cauza neplăţii baremurilor restante

CS Mioveni a stat, deoarece FC Universitatea Craiova s-a retras în returul sezonului regulat.

Foto: Alexandru RAITA

Lasă un comentariu

Trebuie sa fii logat pentru a comenta

;