Rapid egaleaza la Berceni, la Iasi e tot egal. Valcea egaleaza Metalul. CSU si Slobozia sunt in avantaj

Trei etape ne despart de finalul sezonului 2013-2014 al Ligii a II-a. Astăzi, cu începere de la ora 11:00, se dispută etapa a VIII-a a play-off-ului şi play-out-ului, etapă intermediară. Meciul dintre Dunărea Galaţi şi Unirea Tărlungeni este deschizătorul

Trei etape ne despart de finalul sezonului 2013-2014 al Ligii a II-a. Astăzi, cu începere de la ora 11:00, se dispută etapa a VIII-a a play-off-ului şi play-out-ului, etapă intermediară. Meciul dintre Dunărea Galaţi şi Unirea Tărlungeni este deschizătorul de etapă, restul partidelor urmând a începe de la ora 18:00. În prima confruntare a zilei vom urmări încercare de salvare de la retrogradare a gălăţenilor, un alt rezultat decât victoria compromiţându-le şansele.

În Seria I, la play-off vom avea cel puţin două meciuri tari, pe CSMS - Clinceni şi Berceni - Rapid. Şi Slobozia poate menţine suspansul în fruntea clasamentul în cazul unei victorii la Bacău. La play-out, Suceava merge la Constanţa după puncte pentru a se menţine pe loc neretrogradabil, iar Buzăul şi Brăila îşi pot complica ultimele două etape cu eventuali paşi greşiţi făcuţi astăzi.

În Seria a II-a, CSU - ASA e derby-ul etapei, ambele echipe vrând să demonstreze că fiecare e demn de prima poziţie. CSM - Metalul este un alt meci tare ce poate avea implicaţii la promovare, în timp ce FC Olt - Gloria nu mai are nicio miză. La play-out situaţia e bătută în cuie, astfel că Olimpia şi FC Bihor vor juca doar pentru a le oferi spectacol spectatorilor.

În privinţa meciului de la Motru dintre Minerul şi UTA, FRF a decis aseară ca acesta să nu se mai dispute. Arădenii nu au achitat niciunul dintre cele cinci baremuri de arbitraj restante, astfel că vor pierde la ”masa verde”.

Liga2.ro rămâne cel mai important site naţional care se ocupă de fotbalul din ligile inferioare şi e singurul care vă ţine la curent, aşa cum v-a obişnuit, cu rezultatele, marcatorii şi clasamentele tuturor partidelor.

Iată programul meciurilor celor două serii:

SERIA I, ETAPA A VIII-A, PLAY-OFF şi PLAY-OUT

28 mai, ora 18:00
FINAL / CSMS IAŞI - FC CLINCENI  1-1
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); Asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui) şi Vladimir Urzică (Piatra Neamţ).

CSMS: A. Bălan - Radovic, Ov. Mihalache, Fl. Plămadă, Vladu - Olah (cpt.), Al. Creţu - Bosoi, L. Mihai, Herghelegiu - L. Dobre
Rezerve: D. Grecu - Vişa, Bădic, M. Dedu, D. Novac, Onofraş, Călugăru
Antrenor Marius Lăcătuş

Clinceni: C. Lungu - St. Stancu, I. Prodan, Viţelaru, Al. David - I. Roşu, Olariu, B. Pătraşcu (cpt.), D. Tătar - Kone, Vl. Rusu
Rezerve: Bolboaşă - A. Niţu, Marciuc, Arm. Karamyan, C. Dedu, Cr. Puşcaş, Bălţoi
Antrenor Florentin Rădulescu

Min 83 L. Mihai este schimbat cu Călugăru

Min 79 Dublă schimbare - Prodan îi lasă locul lui Puşcaş, iar Kone lui Marciuc

Min 78 Iese Bosoi şi intră Onofraş

Min 77 Şut bun al lui Pătraşcu, dar Bălan este la post

Min 74 Kone şutează peste poartă din lovitură

Min 68 Iese Rusu şi intră Arman Karamyan

Min 57 Iese L. Dobre şi intră M. Dedu

Min 37 Contraatac al oaspeţilor, dar Tătar trimite peste

Min 26 Şut Herghelegiu puţin pe lângă poartă

Min 25 1-1 Corner de pe dreapta Olah şi voleu superb în vinclu al lui Fl. Plămadă

Min 21 0-1 Centrare de pe stânga a lui Kone, înscrie cu capul Vlad Rusu

FINAL / ACS BERCENI - RAPID BUCUREŞTI  2-2
Arbitru: Robert George Dumitru (Braşov); Asistenţi: Bogdan Velicu şi Vlad Bârleanu (ambii din Bucureşti).

Berceni: Meilă - E. Nicu, G. Ghinea, Fîşie, C. Sandu - Al. Stan, V. Ştefan, Pădureţu (cpt.), Bădăuţă - Bitez, A. Nistor
Rezerve: Andreescu - R. Gheorghe, C. Mihai, Ciuică, R. Tătar, A. Pătraşcu, B. Aldea
Antrenor: Marin Dragnea

Rapid: Drăghia - I. Voicu, Al. Iacob, D. Lung, N. Vasile - V. Negru, Selagea - Al. Coman, Fl. Călin, Istrate - D. Niculae (cpt.)
Rezerve: Gordin - A. Constantin, D. Burcea, D. Pancu, Săndulescu, M. Stoica, Ct. Păun
Antrenor: Viorel Moldovan

►Min 90+5 Săndulescu este introdus în locul lui Coman

Min 90+3 Meilă ia galben pentru tragere de timp

Min 90 Iese Bitez şi intră Tătar

Min 86 Niculae a driblat portarul în lateral şi a pasat până la N. Vasile, dar şutul fundaşului a fost respins în corner

Min 86 Iese Nistor şi intră Pătraşcu, revenit după o lungă absenţă

Min 80 Daniel Niculae ratează din 6 metri

Min 74 Ghinea este schimbat cu Aldea

►Jocul s-a reluat la Berceni. Alex Coman a primit galben pentru proteste

►Meciul s-a întrerupt din cauza suporterilor rapidişti, care îl înjură la foc continuu pe unul din tuşieri

Min 73 2-2 Niculae înscrie cu un şut din şase metri, puţin lateral

Min 72 Iese Iacob şi intră Pancu

Min 70 Cartonaş galben Daniel Niculae pentru proteste

►Min 57 Iese Istrate şi intră M. Stoica

Min 52 2-1 Viorel Ştefan trimite un lob de la 17 metri peste Drăghia

Min 49 Şut periculos de la 16 metri al lui Niculae şi Meilă respinge în corner

Min 43 1-1 Şut de la 25 de metri al lui Al. Stan, imparabil, în stânga lui Drăghia

Min 28 0-1 Al. Coman şutează de la 23 de metri în vinclu

Min 8 Niculae scapă singur cu Meilă şi trage din opt metri direct în portar

FINAL / SC BACĂU - UNIREA SLOBOZIA  0-1
Arbitru: Ionuţ Valentin Iugulescu (Târgovişte); Asistenţi: Stelian Slabu (Braşov) şi Gabriel Bârjac (Zalău).

Bacău: Oltean - Mihălăchioaie, Burcă, L. Dumitriu, Sascău - Căinari, Taban, Cl. Tudor, Hurdubei (cpt.) - B. Rusu, B. Ungureanu
Rezerve: Em. Savu - Luncanu, Adăscăliţei, Ţuţu, Strugariu, Husein, Predoiu
Antrenor: Viorel Tănase

Unirea: R. Oprea - S. Stan, Fl. Tudorache, Hristian, C. Toma - R. Soare (cpt.), Ivaşcă - O. Ursu, Bolat, M. Florea - Jianu  
Rezerve: L. Dobre - Drăguţ, E. Nanu, Coconaşu, Ibrian, D. Gheorghe, Patrianca
Antrenor: Adrian Mihalcea

►Min 80 Strugariu a intrat în locul lui Taban, iar la Unirea a ieşit Ivaşcă şi a intrat Coconaşu

Min 68 B. Rusu este înlocuit cu Husein

Min 58 Predoiu intră în locul lui B. Ungureanu, în timp ce Ursu este schimbat cu Ibrian

Min 56 Emil Nanu l-a lovit cu cotul pe Sascău, i-a spart nasul, dar a primit doar galben

Min 53 Toma este schimbat cu Nanu

Min 5 0-1 Soare înscrie cu o lovitură de cap după un corner

FINAL / FARUL CONSTANŢA - RAPID CFR SUCEAVA   4-1
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti); Asistenţi: Cosmin Vătămanu (Bucureşti) şi Romică Bîrdeş (Piteşti).

Farul: Puia - Cl. Popa, E. Ali, D. Ciobanu, Barna - Caciandone, Buzea (cpt.), Tothăzan, Scărlătescu - Pâslaru, Muscă
Rezerve: Vl. Neagu - Romaşcanu, Meleandră, Culeţu, Coteanu, A. Tudor, Niţescu
Antrenor: Ştefan Nanu

Rapid CFR: Hinţăscu - D. Bălan, Ferariu, Velescu, Semeghin (cpt.) - Cerlincă, Sumanariu, I. Plămadă, Golofca - M. Negru, Ionesi
Rezerve: Pascal - R. Sava, Arotăriţei, Vornicu, Bîgu, Vl. Stănescu, Cr. Gafiţa
Antrenor: Bogdan Tudoreanu

Min 90 A. Tudor intră în locul lui Cl. Popa

►Min 90 Rapid Suceava primeşte un penalty, dar Semeghin îl execută în transversală

Min 73 Iese Tothăzan şi intră Niţescu

Min 72 Scărlătescu a primit al doilea galben

Min 74 4-1 Scărlătescu scapă pe contraatac şi îl execută pe portarul advers

Min 68 3-1 Gafiţa reduce din diferenţă

►Min 65 Ferariu îi lasă locul lui Sava

►Min 61 Negru este schimbat cu Gafiţa

Min 58 3-0 Muscă, după ce a profitat de o ieşire greşită la ofsaid a fundaşilor adverşi, intră în careu şi înscrie cu un şut plasat

Min 43 Ionesi este schimbat cu Arotăriţei

Min 38 2-0 Pâslaru îi pasează lui Caciandone, care înscrie cu un şut din colţul careului

Min 1 1-0 Centrare Buzea din corner şi Ciobanu reia cu un voleu spectaculos

FINAL / GLORIA BUZĂU - CF BRĂILA 0-2
Arbitru: Ionuţ Coza (Cernica); Asistenţi: Mihai Marius Marica (Bistriţa) şi Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea).

Gloria: Gherasim - Al. Airinei, Vlaicu, Dăniţă (cpt.), Agache - M. Mihăescu, G. Marcu - N. Creţu, Puşcaşu, Burlacu - Pantelie
Rezerve: Stoicescu - G. Ion, B. Dumitru, Bârsănel, S. Moise, Bobe, A. Voicu
Antrenor: Viorel Ion

Brăila: Cr. Mitrea - D. Spiridon, L. Ivan, Necoară, Ghiocel - B. Spătaru, Ochia, R. Neagoe, S. Frunză (cpt.) - G. Iordache, Ad. Câmpeanu
Rezerve: Leu - Ndigwe, M. Dima, D. Ignat, Olenic, Cl. Ionescu, Stângaciu
Antrenor: Alin Pânzaru

Min 90+3 0-2 Contraatac rapid, Iordache îi pasează lui Dima, care îl driblează pe portar şi înscrie din apropiere

Min 90+2 Câmpeanu a fost schimbat cu Ndigwe

Min 83 Cl. Ionescu şutează pe lângă din mijlocul careului

Min 82 Creţu este schimbat cu Bobe

Min 77 Cl. Ionescu, după un un-doi cu Câmpeanu, şutează de la 15 metri defectuos

Min 70 Spătaru iese şi intră Cl. Ionescu

►Min 68 Iese Mihăescu şi intră G. Ion

Min 43 Airinei este schimbat cu Moise

Min 25 Pantelie trimite cu exteriorul în bară de la 16 metri

Min 1 0-1 După un contraatac, Câmpeanu înscrie din 7 metri la primul atac, la o pasă din partea lui Frunză

28 mai, ora 11:00
FINAL / DUNĂREA GALAŢI - UNIREA TĂRLUNGENI  1-0
Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); Asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa) şi Ciprian Petre Geambazu (Buşteni).

Dunărea: C. Costea - L. Radu, I. Ursu, St. Cucu (cpt.), S. Cucu - I. Manea - C. Neagu, V. Ion, Sfrijan, Gohoreanu - Bâtfoi
Rezerve: Bg. Miron - Şomodean, Bg. Panait, Asanache, Vraciu, Moroşanu, S. Drăgan
Antrenor: Damian Băncilă

Tărlungeni: Dărăbanţ - Vlăsceanu, R. Barbu, Frîncu, Iaru - Antoche, Brujan, S. Marin - L. Nicolae (cpt.), Elek, Al. Neculai
Rezerve: Nagy - Tatarciuc, I. Şerban, Dumbravă, Marcăş, A. Postolache, Sz. Antal
Antrenor: Laszlo Balint

Min 90+3 Final de partidă

Min 90+1 Iese Bâtfoi şi intră Panait

Min 85 După o centrare venită din dreapta şi o ezitare în lanţ a fundaşilor şi a portarului Unirii, Moroşanu trimite în bară 

Min 84 Iese Gohoreanu, intră Vraciu

Min 79 Sfrijan şutează de la 25 de metri în rădăcina barei din dreapta lui Dărăbanţ

Min 78 Iese Iaru şi intră Postolache

Min 74 Elek scapă într-o poziţie similară cu cea a lui Bâtfoi, însă şutează slab şi Costea prinde

Min 73 Bâtfoi scapă singur cu portarul şi trage în el de la 14 metri lateral dreapta

Min 67 Iese Valentin Ion şi intră Moroşanu

Min 59 Pe contraatac, Gohoreanu centrează pe jos la colţul scurt, acolo de unde Bâtfoi iese cu călcâiul din trei metri peste poartă

Min 55 Iese Antoche şi intră Antal

Min 46 A început a doua repriză

Min 45+1 Pauză

Min 36 Şut de la 20 de metri al lui Neagu, mingea trece la o palmă de bara din dreapta 

Min 35 Iese Nicolae, intră Marcăş

Min 28 1-0 Centrarea Neagu de pe dreapta, Sfrijan reia de pe la 12 metri direct cu sub transversală

Min 23 Gohoreanu centrează, Sfrijan reia din prima de la 14 metri, însă peste

Min 20 Sfrijan rămâne singur cu portarul în opt metri, preia prea lung, se întinde, însă trimite doar pe lângă

Min 18 Gohoreanu, pe contra, şutează din 14 metri peste poartă

Min 17 Centrare Elek de pe stânga la colţul lung, Costea e depăşit, Vlăsceanu, din 5 metri, reia cu capul, dar, din pământ, mingea sare peste poarta goală

Min 9 Bâtfoi driblează doi fundaşi la marginea careului şi din poziţie centrală şutează puţin peste transversală

Min 1 A început partida

SERIA A II-A, ETAPA A VIII-A, PLAY-OFF şi PLAY-OUT

28 mai, ora 18:00
FINAL / CS U CRAIOVA - ASA TÂRGU MUREŞ  2-0
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); Asistenţi: Vasile Marinescu şi Bogdan Gheorghe (ambii din Bucureşti).

CSU: Brac - Ljubinkovic, R. Patriche, Izvoranu (cpt.), Velcovici - Vandelannoite, Fl. Pătraşcu - A. Ivan, Cr. Ganea, Varga - Curelea
Rezerve: Irimia - Precup, Ferfelea, A. Voinea, Valskis, Sin, Kitanovski
Antrenor: Gabi Balint

ASA: Stăncioiu - Al. Dan, Vârtic, Bejan, Sepsi - Ndoye (cpt.), Onicaş, Amauri, Hanca, Voiculeţ, Verdeş
Rezerve: Botoşer - Huiban, Candrea, Buhăescu, R. Stoica, Ologu, Szilagyi
Antrenor: Adrian Falub

Min 84 Iese Curelea şi intră Ferfelea

Min 77 Iese Ivan şi intră Voinea

Min 73 2-0 Ivan părunde pe partea stângă şi trimite pe lângă Stăncioiu la colţul lung

►Min 67 Iese Ganea şi intră Kitanovski

Min 61 Ndoye câştigă duelul aerian cu Vandelannoite, de la şapte metri, şi reia cu capul peste poartă

Min 58 Huiban şutează în transversală de la marginea careului

Min 55 Iese Verdeş şi intră Huiban

Min 51 Ganea trage de la mare distanţă, dar Stăncioiu e pe fază şi reţine

Min 50 Ivan pătrunde pe stânga şi şutează violent din marginea careului, dar Stăncioiu are o paradă de zile mari şi respinge în corner

Min 46 Ocazie mare pentru craioveni. Ivan îi pasează în faţa porţii lui Curelea, care se întinde pentru a nu-i fi furată mingea, însă cade pe ea şi face henţ în atac

Min 46 Iese Onicaş şi intră Buhăescu

Min 34 Sepsi centrează din stânga din faţa porţii, Ndoye reia cu capul din interiorul careului mic pe lângă Brac, dar Izvoranu respinge cu genunchiul de pe linie ca mai apoi Vandelannoite să degajeze în corner

Min 31 Ndoye scapă înspre poarta lui Brac, pătrunde în viteză în careu şi trage, dar portarul oltenilor respinge cu piciorul

Min 25 1-0 Varga bate penalty-ul fără speranţă pentru Stăncioiu, în vinclul din dreapta portatului, în partea opusă săriturii

Min 24 Velcovici aruncă în careu o lovitură de la margine, Onicaş loveşte mingea cu mâna în duelul aerian cu Curelea

Min 18 Voiculeţ bate lovitura liberă de la 30 de metri lateral dreapta, Vandelannoite respinge fără probleme

Min 17 Varga ia galben după ce-l faultează tare pe Dan

FINAL / CSM RÂMNICU VÂLCEA - METALUL REŞIŢA  1-1
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); Asistenţi: Micloş Istvan Nagy (Cluj-Napoca) şi Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti).

CSM: Matache - Samson, Ct. Pîrvulescu, I. Stoica (cpt.), Briceag - Cîrstoiu, Todea, B. Geantă - Ad. Popa, NKongue, D. Iancu
Rezerve: A.Popescu - Deaconescu, Nicola, Ed. Stoica, A. Creţu, Cucui, Codin
Antrenor: Erik Lincar

Metalul: Zimmermann - Creţu, I.Popescu, Tătaru, Vaştag - Breşneni, A. Neagoe - Oct. Vasile, C. Stoica, I. Szabo - M. Enciu
Rezerve: Ciuculescu - Vădrariu, Nogo, Făgărăşanu, S. Mureşan, Liuba, Ştefan
Antrenor: Daniel Opriţa

Min 92 Făgărăşanu reia cu capul după un corner, Matache scoate incredibil

Min 89 Iese Szabo, intră Făgărăşanu

Min 76 Iese Ad. Popa, intră Creţu

Min 74 Iese Enciu, accidentat, intră Mureşan

Min 73 Enciu are o ocazie mare şutând puţin pe lângă poarta lui Matache

Min 62 Iese Geantă, intră Deaconescu

Min 61 Iese Vasile, intra Vădrariu

Min 60 1-1 Penalty pentru Vâlcea după o fază încâlcită în careul reşiţean. Codin transformă cu emoţii, Zimmermann şterge mingea cu piciorul, dar nu poate evita golul

Min 57 0-1 Vasile înscrie cu un şut superb de la 20 de metri, în vinclu

Min 41 Ocazie imensă pentru Reşiţa, Enciu pivotează şi scapă singur, şutează puternic, dar Matache scoate cu piciorul

Min 30 Lovitură liberă de pe dreapta, Codin reia cu capul, dar Zimmermann scoate de sub bară

Min 25 Iese Iancu, accidentat, intră Codin

Min 2 Pe foaia oficială de joc, antrenorul Reşiţei este trecut Carol Gurgu, dar, de pe bancă, echipa este condusă de Daniel Opriţa

Min 1 Corner de pe dreapta, Nkongue reia cu capul, un reşiţean scoate de pe linia porţii, mingea sare la Ionuţ Stoica, care din 10 metri reia pe lângă poartă

FINAL / FC OLT SLATINA - GLORIA BISTRIŢA  0-3
Arbitru: Cătălin Marian Pană (Bucureşti); Asistenţi: Florin Pucheanu (Ulmi) şi Răzvan Mihai Dobre (Târgovişte).

FC Olt: Mogoşanu - Bogdanovici, Cruşoveanu, Gligor (cpt.), Siminic, Quist, Ignea, Bancu, Fl. Ştefan, M. Căpăţînă, Dobrescu
Rezerve: Bugiu - Şcheau, Covalschi, Pavel, C. Căpăţână, Vîlcică, Huţanu
Antrenor: Dan Oprescu

Gloria: Oghinciuc - Bolbos, Brumă, O. Bucur, Budăcan (cpt.), A. Câmpean, Fizeşan, Jarda, Al. Pop, C. Roşu, Ţegle
Rezerve: Uilean - Antonache, Cîţcăuan, Colţa, Echim, P. Moldovan, Vălean
Antrenor: Cristian Coroian

Min 90+2 Dobrescu reia din întoarcere, de pe linia de 16 metri, Oghinciuc reţine

Min 89 Dobrescu obţine un corner de pe dreapta. Vîlcică bate în careu, Bancu reia cu capul peste poartă

Min 85 Cosmin Căpăţână poartă o acţiune de dreapta, scoate în faţa porţii, de pe linia de fund, Fizeşan respinge din faţa lui Bancu

Min 84 Iese Bucur, intră Cîţcăuan

Min 82 Pavel vede direct roşu pentru o talpă asupra lui Pop. Slătinenii evoluează în inferioritate

Min 81 Iese Jarda, intră Antonache

Min 80 Ratare enormă a lui Dobrescu. Din trei metri, atacantul reia peste poartă

Min 78 Dobrescu scoate un balon pentru Mihai Căpăţână, al cărui şut de la 16 metri, trece departe de poartă

Min 76 0-3 Roşu înscrie cu un şut de la 25 de metri

Min 75 Pavel trimite o minge în adâncime pentru Cosmin Căpăţână, surprins în ofsaid

Min 70 Colţa vede galben pentru un fault din spate asupra lui Bancu

Min 69 Câmpeanu reia periculos un balon din marginea careului în blocajul lui Mihai Căpăţînă

Min 66 O nouă ratare a lui Dobrescu. Vîlcică prelungeşte un balon până la Dobrescu, care, singur cu portarul trimite defectuos din 10 metri

Min 63 Cosmin Căpăţână obţine o lovitură liberă din colţul careului.Gligor bate la colţul lung, Oghinciuc respinge până la Bancu, care trimite în faţa porţii, Dobrescu reia pe lângă, din poziţie ideală

Min 58 Gligor pierde un balon în marginea careului, în faţa lui Bucur, care şutează la colţul scurt, Mogoşanu reţine. Pe contraatac, Cosmin Căpăţână scapă cu Oghinciuc, şutul acestuia trece puţin pe lângă bară

Min 56 Iese Siminic, intră Cosmin Căpăţână

Min 55 Pop primeşte o minge pe stânga, şutează la colţul scurt, Mogoşanu scoate în corner. Faza fiză rămâne fără rezultat

Min 54 Vîlcică trimite un şut pe jos, din marginea careului, pe lângă poartă

Min 53 Dobrescu centrează în careu, Bolboş respinge cu capul

Min 51 0-2 Roşu îi fură balonul lui Siminic şi şutează la colţul lung

Min 50 Iese Quist, intră Vîlcică

Min 49 După o combinaţie a slătinenilor, Cruşoveanu ajunge în poziţie de singur cu portarul, însă Oghinciuc ajunge la balon înaintea fundaşului slătinenilor

Min 47 Dobrescu trimite un balon pe linia de 16 metri, pentru Pavel, Bolboş intervine şi respinge

Min 45+1 Ştefan bate o lovitură de la 30 de metri, zonă centrală, peste poartă

Min 45 Iese Brumă, accidentat, intră Colţa

Min 43 Bancu obţine un corner de pe dreapta.Gligor centrează, apărarea oaspeţilor îndepărtează pericolul

Min 42 Gligor centrează, Bancu reia cu capul din interiorul careului,  peste transversală

Min 41 Iese Ignea, intră Pavel

Min 37 Ţegle primeşte galben pentru întârzierea repunerii mingi în joc

Min 36 Corner de pe stânga pentru FC Olt. Mihai Căpăţână centrează, Oghinciuc reţine în 6 metri

Min 33 Dobrescu obţine o lovitură liberă de pe stânga. Mihai Căpăţână centrează, Oghinciuc boxează până la Dobrescu, care trimite, cu poarta goală, peste

Min 31 Ocazie mare irosită de Bancu. Slătinenii scapă pe contraatac, Bancu pătrunde în careu, îşi prelungeşte balonul, iar Oghinciuc intervine

Min 30 Gligor ratează penalty-ul

Min 29 Penalty pentru FC Olt. Gligor bate în careu o lovitură liberă de pe dreapta, Roşu îl faultează pe Siminic, centralul arată punctul cu var

Min 27 0-1 După o centrare de pe stânga, apărarea slătineană respinge până la Pop, care reia, din voleu, în poarta apărată de Mogoşanu

Min 25 Brumă combină cu Roşu, în marginea careului, şutul celui din urmă trece pe lângă poarta apărată de Mogoşanu

Min 21 Bancu poartă o acţiune personală în zonă centrală şi şutează de la 20 de metri, puţin peste transversală

Min 19 Corner de pe stânga pentru FC Olt. Mihai Căpăţînă execută în careu, apărarea oaspeţilor respinge

Min 17 Siminic obţine o lovitură liberă de la 20 de metri, lateral stânga. Ignea bate la prima bară, mingea ajunge la Gligor, care şutează periculos de la 30 de metri, puţin peste transversală

Min 12 Ignea trimite un lung de linie pentru Bancu, însă Câmpean intervine şi îndepărtează pericolul

Min 8 Ignea pierde un balon în faţa lui Pop, care pasează pe culoar pentru Bucur, surprins în ofsaid

Min 5 După o centrare de pe stânga a lui Câmpean, Fizeşan reia cu capul slab, Mogoşanu reţine fără probleme

Min 3 Dobrescu trimite un şut din interiorul careului, mingea trece puţin pe lângă stâlpul din stânga portarului Oghinciuc

FINAL / OLIMPIA SATU MARE - FC BIHOR  3-0
Arbitru: Teodora Albon (Cluj-Napoca); Asistenţi: Ferencz Tunyogi (Zalău) şi Radu Despa (Baia Mare).

Olimpia: Anca-Trip - D. Munteanu, Fl. Mureşan, C. Ene, Iuhas (cpt.) - Gavrilescu, R. Rus, Svarczkopf, Faur - D. Lemac, Al. Boştină
Rezerve: Şuta - Feier, V. Bujor, Villand, Bălău, Dragoş, D. Lukacs
Antrenor:

Bihor: Fildan - Mihuţ, Fl. Lazăr (cpt.), Mintaş, Lupu, Străuţ, M. Popa, Fl. Pop, Bic, Sorian, R. Lukacs
Rezerve: Sălăjan - Cuc, Luduşan, Bactăr, Ianc, M. Staicu, Achim
Antrenor: Alexandru Pelici

Min 79 Intră Cuc în locul lui Sorian

Min 79 D. Lukacs intră în locul lui Gavrilescu

Min 79 3-0 Svarczkopf şutează violent de la 25 de metri lângă bară

Min 72 2-0 Gavrilescu execută un corner, Iuhas se înalţă la şase metri şi trimite cu capul sub transversală

►Min 68 Raymond Lukacs, singur, reia din voleu de la 10 metri peste poartă

Min 67 Iese Popa şi intră Ianc

Min 59 Iese Lemac, intră Feier

Min 46 Intră Villand şi iese Rus, la Olimpia. La Oradea, iese Lupu şi intră Achim

Min 45 Sorian bate o lovitură liberă de la 25 de metri, Anca-Trip scoate de la rădăcina barei

Min 15 Faur reia cu capul din patru metri, însă puţin peste transversală

Min 8 1-0 Gavrilescu centrează din corner şi Mureşan marchează lângă bară din interiorul careului

NEPROGRAMAT / MINERUL MOTRU - UTA ARAD  3-0
Arbitru: Floarea Cristina Babadac (Alexandria); Asistenţi: Petru Marian Gaspar (Timişoara) şi Gabriela Dănănae (Bucureşti).

CS MIOVENI stă.

Lasă un comentariu

Trebuie sa fii logat pentru a comenta

;